K tomuto výletu mě inspirovala kamarádka. Jeli jsme sice úplně na jiný výlet, ale zasekli jsme se u nás na kávě. Chtěli jsme tedy něco poblíž a nelitovali jsme.

 

Rybníky, zvířátka, cesta

Celková trasa: 11,7 km
Náročnost výletu: 5 hodin
Vhodné pro kočárek:  Ano
Vhodné pro děti: Ano
  • Příroda 95% 95%
  • Jídlo 30% 30%
  • Zábava pro děti 50% 50%

Parkování

Zaparkovali jsme u školy, kde bylo dostatek místa k parkování. Vzhledem k situaci jsme si na výlet nesli svoji svačinu a pití. 

Hurá na výlet

Vyrazili jsme po cyklostezce k Podleskému rybníku, po asfaltce kolem židovského hřbitova. 

Cesta okolo rybníka byla blátivá, ale náš sportovní kočárek si s tím hravě poradil. Amálka tady usnula, takže jsme měli docela klidný výlet před sebou.

Šli jsme dubovou alejí, kde nás překvapily památné stromy. Podleský mlýn je taky úžasný, okolo jsou i zvířátka. My viděli krávu, kozy a koně. Nachází se zde i obora s jeleny, ale my jsme žádné neviděli.  

Cesta do Dubče

Od mlýna jsme se vydali po modré, podél Říčanského potoka. Cesta to byla místy náročná, protože všude bylo spoustu bahna. Touto cestou jsme prošli kolem lomu a pokračovali směr rybník V Rohožníku. Odtud už vede asfaltová cesta až do Panské zahrady. 

Lom jsme bohužel nenavštívili, ale myslím si, že je to škoda, protože je zde krásný výhled na Dubeček.

Panská zahrada Dubeč

V Panské zahradě jsme si dali sváču. Park je moc krásný, v sezóně tady musí být hodně živo. Jsou tady můstky přes vodu, rybník, bludiště, odpočinková zóna či zřícenina tvrze Dubeč. Nachází se zde i dětské hřiště, ale Amča spala, takže jsme ho nevyužili. 

Cesta zpět

Zpátky jsme se vraceli po asfaltu, abychom se vyhnuli bahnu, které by bylo cestou zpět docela náročné.

Vydali jsme se po silnici ke kostelíku sv. Petra a dále ulicí K Hádku, která byla velmi klidná.

Po překonání brodu uvidíte po cestě různá zvířátka.

Občerstvení u hřiště

Cestou tam i zpět jsme narazili na otevřené okénko se základním občerstvením. Restaurace je v areálu SK Čechie Uhříněves.

V Dubči potkáte také nějaké restaurace, ale nemáme vyzkoušeno. My tentokrát měli svačinu.

 

Další výlety

Zámek Ctěnice a Mufovo hřiště

Zámek Ctěnice a Mufovo hřiště

Na blogu Kačabí pohorky jsme se inspirovali k výletu na zámek Ctěnice v Praze - Vinoř. Vznikla z toho krásná procházka zámeckým parkem, která byla spojená s návštěvou tzv. Mufova hřiště.Celková trasa: 500 m Náročnost výletu: 1,5 hodiny Vhodné pro kočárek:  Ano Vhodné...