Oběd, kavárna, hřiště, rybník

Celková trasa ve Vestci: 2,3 km
Náročnost výletu: celé odpoledne
Vhodné pro kočárek: Ano
Vhodné pro děti: Ano
 
  • Příroda 90% 90%
  • Jídlo 95% 95%
  • Zábava pro děti 100% 100%

Tento výlet jsme začali obědem ve vyhlášené baby-friendly restauraci. Moc jsme si pochutnali, ale na dezert a kávu jsme se přesunuli do Vestce. Zde je kavárna, cukrárna a v okolí moc pěkné hřiště. Také stojí za to navštívit Vestecký rybník, který stojí za fotku. 

Výlet začal obědem

Restaurace Zas a Znova

Ráno jsme začali rezervací v restauraci Zas a Znova. 

Dorazili jsme dříve, dostali stůl a všichni na nás byli moc milí. Naštěstí nám vyšlo počasí a mohli jsme sedět venku, kde bylo hřiště, stoleček na kreslení a uvnitř ještě dětský koutek. Pro děti mají nachystané dětské menu. Moc se nám zde líbilo. Jídlo bylo super. Těšíme se na další návštěvu.

Vestec u Prahy

Kavárna

Naše cesta pokračovala do Vestce, kde jsem si vyhlídla kavárnu ….

Mají zde krabici s hračkama, výbornou kávu a vynikající zmrzlinu

Hned vedle kavárny je cukrárna Cukrárna Kavárna, kde mají pískoviště a uvnitř dětský koutek. Nabídka mě ale moc nezaujala. 

 

Hřiště

 Po levé straně najdete velké dětské hřiště, kde se většina děti vyřádí. 

 

Vestecký rybník

Další cesta nás zavedla k Vesteckému rybníku. Normálně se dá parkovat u hřiště, ale za nás se hrál zápas, takže všude bylo plno aut. Zaparkovali jsme na půl cesty mezi cukrárnou a rybníkem. 

Pokus o fotku na lávce se napoprvé nezdařil, protože Amálka z lávky spadla do rybníku. Skočila jsem pro ni, takže zbytek výletu jsme měla mokré boty. Hloubka zde naštěstí nebyla a Amálka má z toho jen rýmu. Oblečení naštěstí měla sebou náhradní. 

Vestecký rybník je velmi fotogenický, zvlášť když vysvitne sluníčko. Zejména o víkendu je tady docela provoz, ale chvilku jsme měli na pořízení snímku. 

Můžete jít malý okruh jen kolem rybníka nebo se projít ještě po cyklostezce. V lese najdete hřiště, skluzavky a trampolíny. Konec procházky jsme zakončili v Restauraci u Hřiště, kde jsme si dali něco nezdravého na zub. Je zde i malé hřiště

 

Další výlety

Zámek Ctěnice a Mufovo hřiště

Zámek Ctěnice a Mufovo hřiště

Na blogu Kačabí pohorky jsme se inspirovali k výletu na zámek Ctěnice v Praze - Vinoř. Vznikla z toho krásná procházka zámeckým parkem, která byla spojená s návštěvou tzv. Mufova hřiště.Celková trasa: 500 m Náročnost výletu: 1,5 hodiny Vhodné pro kočárek:  Ano Vhodné...