Vyrazili jsme prozkoumat zajímavý projekt – Toulcův dvůr. V tomto areálu je pro děti zookoutek. Na informacích si můžete vyzvednout naučné hry pro děti, které se plní nejen v areálu, ale také na výletě naučnou stezkou.

Zvířátka, ekologie, přehrada

Celková trasa: 3,2 km
Náročnost výletu: 2 hodiny
Vhodné pro kočárek:  Ano
Vhodné pro děti: Ano
  • Příroda 50% 50%
  • Jídlo 95% 95%
  • Zábava pro děti 80% 80%

Toulcův dvůr

Toulcův dvůr se nachází v Praze – Hostivař. Tento soubor budov v dnešní době slouží jako středisko ekologické výchovy. Můžete zde navštívit hospodářská zvířata, mokřady nebo služby jako bioobchod či zdravou jídelnu.

Konají se zde také akce pro veřejnost, přednášky či prohlídky s průvodcem.

Areál je přístupný zdarma, vyjma konání akcí.

Parkování

V okolí je dost místa a parkovišť. Nevím, jak to zde vypadá v sezóně, ale my jsme na podzim pohodlně zaparkovali 

Zvířátka

Procházkou po Toulcově dvoře spatříte výběhy s domácími zvířaty. My jsme viděli husy, holuby, králíky, krávu a kozy. Na konci výběhů jsou dřevěná zvířátka.

Mokřady

Po projití zookoutku můžete navštívit mokřady s romantickými chodníčky. Pokud půjdete s kočárkem, určitě tudy neprojdete na začátek zookoutku. Mokřady jsou totiž oploceny. Lepší je tedy vrátit se zpět stejnou cestou.

Naučná stezka

Naučná stezka Historií Hostivaře prochází původní zástavbou staré Hostivaře. Stezka vede od hřbitova k Hostivařské přehradě a zpět podél povodí Botiče.  Na infocentru si vyzvedněte hledačku, je sice pro starší děti, ale mladší můžou pomoci s hledáním.

Kvízy

Infocentrum Toulcova dvora pro vás připravilo zábavné pracovní listy pro děti. Většina listů je vhodná pro větší děti. Vyplnili jsme kvíz o veverkách, hospodářských zvířatech a zúčastnili se hledačky v okolí Toulcova dvora.

Občerstvení

Občerstvení je na každém rohu. Přímo v Toulcově dvoře se nachazí zdravá jídelna. Jedno jídlo je vždy vegetariánské. Menu je na stránkách. 

Kolem Hostivaře jsou další možnosti občerstvení, v létě také možnost koupání.

 

Výlety v okolí

Další výlety