Prodloužený víkend jsme vzdali kvůli počasí, samozřejmě zase hlásili déšť. Vyrazili jsme tedy v pátek. Pršelo. Lidi si ťukali na čelo.    Jeli jsme přes Kokořín na výlet. Okruh jeskyně Harfenice – skála U Hada – a zpět. Výlet nás nadchnul na webu Ověřeno rodiči. https://overenorodici.cz/cz/detail-mista/p1162-vyletni-okruh-jeskyne-harfenice-a-skala-u-hada-kokorinsko Dítě se v autě vyspalo, takže jsem ho vzala pod deštník do RS šátku. Parkovali jsme v Želízech – rozcestí. Vyrazili jsme po modré a hned se napojili na žlutou do velkého kopce, pršelo a já si říkala proč? 
Stálo to za to!    Nebylo to náročné. Trasa měla snad 2 km, které rychle utekly i v dešti.  Koukli jsme na skály, děti šplhaly, Amča se vykoupala v kaluži a usnula. Zpět jsme se vrátili lesem po neznačené trase a napojili jsme se zpět na žlutou.    Trasa by se dala zvládnout s kočárkem, jen vytlačit ten kopec v lese nahoru.    Chtěli jsme ještě pokračovat ještě k jeskyni Mordloch a Žabí jeskyni, ale v tomto počasí jsme to vzdali.    Příště musíme prozkoumat ještě Čertovy hlavy, které jsou na opačnou stranu. https://overenorodici.cz/cz/detail-mista/p609-vylet-s-detmi-na-certovy-hlavy-zelizy-okres-melnik

Cesta do kempu

 

Po cestě jsme narazili na parádní restauraci s detským hřištěm a koutkem, kde skvěle vaří. Jmenovala se Restaurace Pod Habsteinem

 

Přijeli jsme do kempu za tmy a deště. Bylo to náročné. Postavit obrovský stan, do toho Amča už unavená a chtěla jen mámu. Zvládli jsme to! Ulehli jsme s dobrým pocitem na čerstvém vzduchu. 

Ráno hlásili déšť. Naštěstí nepršelo. 

 

Okruh lesní divadlo – Rozhledna na Stráži – Samuelova jeskyně 

 

Zaparkovali jsme u restaurace u Studničků a vyrazili jsme skrz restauraci, kde jsme se napojili na Sloupský vyhlídkový okruh. Šli jsme přes lesní divadlo, kde se konala svatba, takže jsme se museli vrátit do lesního divadla ještě jednou. Děti zde byly nadšené! 

 

Pokračovali jsme dále k Rozhledně na Stráži, kde nám paní doporučila Samuelovu jeskyni, že je to kousek. Zabloudili jsme a šli jsme dost úzkou cestou mimo trasy a cesty. Ještěže mám tak skvělého muže, který mi neskutečně pomáhal. Klouzalo to, bylo to občas jen tak tak a já měla Amču na zádech. 

 

Dá se tam dojít několika způsoby, ale všechny jsou trochu krkolomné. My jsme šli asi tou nejhorší. 

 

Poslední cesta dolů nám dala zabrat, ale zvládli jsme to. Sama s malým dítětem bych to nešla. 

Koncert na letní scéně u hradu Sloup 

 Večer jsme dorazili na koncert Pokáče, proto jsme vlastně do Sloupu jeli. 

Neděle – výlet, oběd a domů

 

Další den jsme se vydali na hrad ve Sloupu a na Cikánské jeskyně. Všude na hradě samé zákazy a příkazy, nic moc pro nás. Procházka k Cikánským jeskyním už byla lepší. Sice cesta rozbahněná, ale šlo to. 

 

Vydali jsme se po cestě za hradem po modré, kde jsme potkali Malou cikánskou jeskyni. Pokračovali jsme po modré k silnici, kde jsme přešli a šli zpátky ke hradu. 

 Okruh je mnohem větší, ale chtěli jsme nějaký malý výlet. 

Před rokem ve Sloupu – 2019

 

Amálce v té době bylo půl roku. 

 

Spali jsme na koupališti v Horní Polici, kde se dá i stanovat. Luxusní zážitek, ráno člověk vstane a jde si zaplavat! Navíc za super cenu.  

https://koupalistehornipolice.cz/

 

Hraběnčina vyhlídka – Hradní vyhlídka – Maxmiliánova vyhlídka

 

Zaparkovali jsme u restaurace u Studničků, kde jsme obědvali, poté jsme se vydali směr lesní divadlo. Šli jsme po Sloupském vyhlídkovém okruhu k Rozhledně na Stráži, a dále po okruhu přes vyhlídky. 

 

Cesty ve Sloupu jsou náročné, nevhodné pro kočárek. S nosítkem je to lepší, ale stejně jsou cesty klouzavé od písku. Sama s dítětem bych to nešla. Je to prudký kopec nahoru, a poté prudký kopec dolů. 

Zpátky jsme se napojili na modrý Vyhlídkový okruh kolem Bílé paní směrem k hradu. Trasa má 4 km. 

Svojkov a Modlivý důl 

 

Ve Svojkově jsme hledali malý odpolední výlet. Zaparkovali jsme na parskovišti u zámečku a vydali se k Modlivému dolu. Cesta je hodně do kopce a po schodech. Protože nám Amálka usnula v nosítku, stavili jsme se cestou zpět v kiosku na konci cesty a dali si domácí kremrole.