V Českém ráji kousek od Jičína se nachází jeskyně, která dostala jméno Rumcajsova. Nad jeskyní naleznete vyhlídkové místo a zříceninu Brada.

Procházka, les, jeskyně, zřícenina

Celková trasa: 690 m
Náročnost výletu: 0,5 hodiny
Vhodné pro kočárek:  Ne
Vhodné pro děti: Ano
  • Příroda 95% 95%
  • Jídlo 10% 10%
  • Zábava pro děti 30% 30%

Trasa

Tato trasa je vhodná pro kočárky jen k Rumcajsově jeskyni. Dál se určitě s kočárkem nedostanete. Terén je sice krátký, ale dost prudký. Trasa není tak dlouhá, takže lze vzít dítě do náruče nebo na koníka.

Parkování

Zaparkovali jsme hned u penzionu Brada. V létě je zde plno. My jsme měli štěstí. Byli jsme zde v podvečer a na podzim. V sezóně se doporučuje parkování u Jinolických rybníků nebo v Prachově, kde je placené parkoviště. Trasa se poté protáhne na 4 kilometry V Prachově můžete navštívit Prachovské skály. U Jinolických rybníků je skvělé koupání a trochu hlučnější autokemp.  

Rumcajsova jeskyně

Jeskyně v lese Řáholci, která je vybavená pro pobyt Rumcajse, Manky a Cipíska. Najdete zde postavičky a vybavení jeskyňky. Do jeskyně Rumcajs v pohádce utekl z ševcovské dílny v Jičíně. 

Zřícenina Brada

Nad jeskyní vede stezka, kde se napojíte na NS historií zříceniny Brada. Na vrcholu Brada je kříž a socha Petra a Pavla. Jsou zde nádherné výhledy do okolí a na dominanty Českého ráje. Za dobré viditelnosti je možné spatřit Ještěd a Sněžku. 

Další výlety