Přiblížil se pobyt v Nýrsku s osmi maminkami a devíti dětmi. Plánovali jsme tuto akci již před koronavirem. Byla koronavirem ohrožena, ale nakonec jsme mohli všichni odjet.

Nechtělo se mi, přemýšlela jsem, jestli to nezruším. Nakonec jsem to nezrušila, sehnala jsem odvoz, zabalila sebe a Amču a jelo se!

Dny v penzionu St. Leonhard byly ve znamení koupání. Pondělí – čtvrtek

 

Když jsme večer přijeli, stačili jsme se jen ubytovat v penzionu St. Leonhard, který leží v Chudeníně. Pohráli jsme si na hřišti, v herně a navečeřeli jsme se.

 

Penzion byl super, velké pokoje s terasou, venkovní hřiště, vnitřní herna, bazén, pohádkový les, rybník a koníci. 

 

V úterý a ve středu jen pršelo

  Kvůli nepříznivému počasí jsme vyjeli do bazénu v Kdyni, kde se děti neuvěřitelně vyřádily.

Další den jsme využily plavecký bazén přímo v penzionu. Byl trochu chladnější, ale na to naše chvilkové cákání to stačilo.

Děti byly z penzionu nadšené, jen škoda toho počasí. V okolí je rybník, pohádkový les se zvířátky, hřiště a koníci. Uvnitř herna, ponnie koníci a bazén. Pro děti ráj. Pro penzion to byly náročné dny, ale zvládli to s úsměvem. Po odjezdu samozřejmě rychle zamkli.

Ve čtvrtek přesun do Autokempu Nýrsko 

 

Konečně nám začalo přát počasí, udělalo se jakž takž, takže jsme si prošli Nýrsko, dostali se do konfliktu s pánem v hračkářství a postavili stan. Samozřejmě jsme zmokli.

Pátek – hrad Klenová

 

Vyrazili jsme na hrad Klenová, který jsme si prošli a najedli se v zámecké restauraci. Původně jsme tam nechtěli jíst, protože recenze nebyly příznivé, ale nakonec jsme si moc pochutnali i obsluha byla milá.

Po cestě jsme hledali něco na vykoupání. Bohužel jsme zvolili špatnou cestu a k tomu ještě vzali kočárek. Nenašli jsme ani nic na koupání s pískem pro Amču. Koupaliště ještě byla zavřená, takže jsme jeli zpátky do kempu. 

Sobota – déšť a výšlap na Pajrek

 

Udělali jsme si pěší výlet přímo z kempu na zříceninu Pajrek. Bylo to dost náročné. Ve vedru, v bahnité cestě a do opravdu prudkého kopce. Amču jsme měli v nosítku, určitě nedoporučuji kočárek, teda nějaký statný chlap či žena by jej vytlačili.

Po cestě dolů nás chytila bouřka, skoro jsme utíkali, neměli jsme ani bundu, ani mikinu, ani pláštěnku. Do kempu jsme doběhli jen tak tak, než začalo opravdu hodně pršet.

To byl konec našeho putování po Nýrsku. Chtěli jsme ještě někam vyrazit, ale počasí nám nepřálo, takže jsme zabalili a jeli domů.