Navštívili jsme Zoopark Milíčov, kudy vede i naučná stezka Milíčov. Tato stezka vede přes Mílíčovský les a rybníky. Tato přírodní památka leží na jižním okraji Prahy. Vznikla zde i nová třešňová alej, která vede podél výběhu pro koně. Výhodou tohoto výletu je, že potkáte domácí zvířata, i když je zoopark zavřený. Ve výběhu jsou koně, ovce, kozy, krocani i slepice.

Zoopark, zvířata, les

Celková trasa: 4 km
Náročnost výletu: 1 hodina
Vhodné pro kočárek: Ano
Vhodné pro děti: Ano
 
  • Příroda 80% 80%
  • Jídlo 50% 50%
  • Zábava pro děti 96% 96%

Nejdříve procházka, potom zvířátka!

Lesní procházka

Amálka nám usnula v autě, takže jsme se vydali nejdříve na procházku Milíčovským lesem. Potkali jsme i pár přírodních hřišť. Ze začátku jsme procházeli kolem zooparku, takže jsme si dali drobné občerstvení a vydali se na cestu lesem. 

Cesta

Les je protkán cestami, takže si můžete zvolit okruh jakkoliv dlouhý. Se staršími dětmi můžete vyrazit taky po naučné stezce, která má devět zastávek. My jsme to vzali podél lesa a vrátili se zpátky k Milíčovskému rybníku, kde plavaly labutě.

Zvířátka

Cestou zpět se Amča vzbudila, takže jsme se zastavili ve výběhu, kde se pásly ovce. Dále jsme pokračovali ke koním, kozám a nakonec ke krocanům a slepicím

Všechna tato zvířátka se nachází pod zooparkem.

Zpět k zooparku

Do zooparku se platí symbolické vstupné 20 Kč. Jen mějte u sebe dostatek drobných. Stojí tu totiž automat. Zoopark je sice malý, ale po dlouhé procházce v lese, to byl příjemný relax. Je zde otevřené okénko, kde se nachází pískoviště s domečkem. Zvířátkům můžete koupit granule a nakrmit je. 

Zvířátka ve výběhu se mění. Za nás byla nejlepší atrakce ležící prase a prase na obrázku. Najdete zde i králíčky, kteří se nechají ochotně hladit a krmit. Druhé nejoblíbenější zvíře zde byla Mara stepní. Velmi roztomilá zvířátka.

Koníka a krávy se Amálka bála. 

Je zde úžasný rybníček s kačenkami, jen pozor na elektrický ohradník.

Ke konci prohlídky jsou nutrie a surikaty. 

 

Další výlety

Zámek Ctěnice a Mufovo hřiště

Zámek Ctěnice a Mufovo hřiště

Na blogu Kačabí pohorky jsme se inspirovali k výletu na zámek Ctěnice v Praze - Vinoř. Vznikla z toho krásná procházka zámeckým parkem, která byla spojená s návštěvou tzv. Mufova hřiště.Celková trasa: 500 m Náročnost výletu: 1,5 hodiny Vhodné pro kočárek:  Ano Vhodné...