Tento výlet je pro děti jako stvořený, protože na začátku i na konci trasy jsou hřiště a cukrárna. Nikdy jsme u rybníka Jureček nebyli, ale okolí a příroda je super. Určitě se sem budeme rádi vracet. Ať už na podzim nebo v létě na koupačku.

Rybník, potok, hřiště, cukrárna

Celková trasa: 4,5 km
Náročnost výletu: 2 hodiny
Vhodné pro kočárek: Ano
Vhodné pro děti: Ano
 
  • Příroda 100% 100%
  • Jídlo 80% 80%
  • Zábava pro děti 75% 75%

Okruh Jureček po zelené NS Říčansko a zpět lesem

Jakou cestou se vydat?

Cest je kolem Jurečka nespočet, můžete si zvolit vlastní okruh, jakkoliv dlouhý. My jsme šli skoro 4,5 km a narazili jsme na několik hřišť. Skoro na konci cesty jsme chtěli jít lesem, ale objevila jsem cukrárnu. Tu doporučuji, mají opravdu dobré věci. 

Vzhůru na výlet

Na začátku je restaurace, která má i v nepříznivé korona době otevřené okénko. My jsme si dali kafíčko a pokračovali podél rybníka po NS Říčansko. Cesta byla podél potoka Rokytka. V tomto podzimním období to mělo své kouzlo. 

Hřiště

Skoro na začátku jsme narazili na jedno provazové hřiště, které jsme vyzkoušeli. Na Amču bylo ještě náročné, ale po pár set metrech za fotbalovým hřištěm, je malá věž se skluzavkou a písek. Mnoho písku. To už Amču bavilo více.  

Lesní cestou

Nakonec se tak unavila, že usnula v kočárku a my mohli pokračovat cestou dál po NS. Na jedné z křižovatek jsme se vraceli zpět lesní cestou. Cesta pro kočárek byla trochu náročnější. Bylo zde hodně bláta. Naštěstí to bylo jen kousek a zbytek cesty se už krásně dal projet

Cukrárna

Když jsme došli do civilizace, chtěli jsme zahnout doprava lesem a jít zpět na parkoviště. Všimla jsem si na mapě hřiště a cukrárny. Tak jsme to zkusili a vystáli si frontu na moc dobré mňamky. Amálka se zrovna vzbudila, takže si vybrala něco sladkého na zub a nechala se odvézt až k autu. 

Příště na kole

Příště chceme zkusit tuto trasu na kole, je zde mnoho možností, kam se jet podívat a z Klánovického nádraží to je sem pouhých 18 km převážně lesní cestou. 

 

 

Les je zde opravdu nádherný a v kombinaci s vodou to má svoji atmosféru. 

Další výlety

Zámek Ctěnice a Mufovo hřiště

Zámek Ctěnice a Mufovo hřiště

Na blogu Kačabí pohorky jsme se inspirovali k výletu na zámek Ctěnice v Praze - Vinoř. Vznikla z toho krásná procházka zámeckým parkem, která byla spojená s návštěvou tzv. Mufova hřiště.Celková trasa: 500 m Náročnost výletu: 1,5 hodiny Vhodné pro kočárek:  Ano Vhodné...