V mé hlavě se vytvořil spontánní nápad vyrazit pod stan. Hledala jsem něco poblíž nás, až jsem našla místo v lesíku na bezkempu.cz na Kokořínsku.

Předpověď počasí nám moc nepřála. U Pobudy jsme si dali výtečnou zmrzlinu a jeli se ubytovat. Jen jsme postavili spodní část stanu, hned začalo pršet. Rychle jsme tedy dostavěli stan a déšť přečkali ve stanu. 

Nebylo by na tom nic hrozného, kdyby se i přes dobré vybavení naše batole nepromočilo. Naštěstí máme další vybavení, takže tato krize byla zažehnána

Kondiční a vyhlídkový okruh kolem kempu Kokořín

Další den jsme vyrazili na okruh kolem kempu Kokořín po červené. Trasa má okolo 4 km a vede kopcovitým terénem v lese. 

Amča usnula na zádech, díky bohu! V terénu nás totiž překvapil žebřík 😀 Sice jsme to dali na pohodu, ale kombinace hlučnější skupiny za námi a strmého klesání po schodech, prostě Amču vzbudila. 

 Další zbytek cesty byl o mojí vynalezávosti, jak takové batole na zádech zabavit. „Koukej! Autokemp. Koukej! Píp..ptáček.“ V pohodě jsme to dali až k Pobudovi a za odměnu si dali zmrzku. A šup domů.

Harasov – Máchova cesta k Pobudovi a zpět

Plna zážitků jsem se ráno vzbudila s nápadem dalšího výletu. Tentokrát z Harasova po červené ke Grobiánovi a odtamtud ještě k Pobudovi na zmrzku.

Nevýhoda spaní doma je ta, že mimino prostě v autě usne, takže výlet je o trochu náročnější. Naštěstí jsme těch devět km ušlapali. Cestou zpátky batole usnulo, takže jsem si mohla užít naplno procházku lesem. Škoda jen hluku od projíždějících aut. 

Na začátku a na konci cesty nás přivítal rybník Harasov, který je i vhodný ke koupání. Odpočinek po výletě s výhledem na hladinu rybníka byl k nezaplacení. 

Link na trasu je zde Máchova stezka.