Skály, les, bludiště

Celková trasa: 4,3 km
Náročnost výletu: 3 hodiny
Vhodné pro kočárek: Ne
Vhodné pro děti: Ano, ale s opatrností!
 
  • Příroda 100% 100%
  • Jídlo 10% 10%
  • Zábava pro děti 5% 5%

Tato cesta byla pro nás výzvou. Tvářila se totiž nevinně, pár kilometrů, ale ve skutečnosti to byl docela náročný trek. Některé úseky jsou pro opravdu rozumné děti nebo děti v nosítku.

 

Na výlet jen s plným břichem!

Oběd na náměstí

Parkovali jsme nejdříve na náměstí, kde jsme si dali oběd (jediná otevřená restaurace byla U Zlatého lva). Nemůžeme si stěžovat, obsluha byla milá, rychlá a na talíři jsme dostali takovou českou klasiku.  

Cukrárna

Přes ulici sídlí Cukrárna U Živných a Měšťáků. Dostali jsme zde dobrou kávu a na výběr mají zvláštní kombinace netradičních zákusků. Nám se výběr líbil a pochutnali jsme si na indiánkovi, který nebyl indiánkem. 

Hurá na výlet!

Z náměstí již vede trasa do skalního bludiště Mšeno, ale my popojeli autem, protože je to ještě minimálně 2 km. Parkovali jsme v Romanově Na Rovinách u autobusové zastávky.

Skalní bludiště

Okruh do skalního bludiště jsme prý šli obráceně, vydali jsme se totiž po Cinibulkově stezce po silnici. Na začátku nás totiž trochu překvapila cesta podél řetězu. Amálka musela do nosítka a skoro celé bludiště tam zůstala. Terén nebyl vhodný pro začínajícího trekaře. 

Většina chodí do skalního bludiště obráceně a tento náročný úsek, který jsme si dali na začátku, ani nejdou. 

Nám bylo líto, že je okruh skalním bludištěm tak krátký, že jsme šli přes vyhlídky až do Romanova.

Terén byl opravdu houpavý. Pořád jsme šli nahoru dolů. Bylo to pár kilometrů, ale zabralo nám to celé odpoledne. 

Hospůdka Romanov

Na konci cesty jsme se zastavili  v Hospůdce Romanov. V hospůdce mají i malé hřiště pro děti. Amálka byla tak nadšená, že si tam vydržela dlouho hrát sama. 

 

 

Další výlet pro děti v okolí

Na druhé straně Kokořínského dolu se nachází stezka vhodná pro děti.

Tip, který teprve vyzkoušíme

Čertovy hlavy

Okruh vhodný i pro začinající chodce. Je krátký a naleznete ho také v Želízech.

 

Další výlety

Zámek Ctěnice a Mufovo hřiště

Zámek Ctěnice a Mufovo hřiště

Na blogu Kačabí pohorky jsme se inspirovali k výletu na zámek Ctěnice v Praze - Vinoř. Vznikla z toho krásná procházka zámeckým parkem, která byla spojená s návštěvou tzv. Mufova hřiště.Celková trasa: 500 m Náročnost výletu: 1,5 hodiny Vhodné pro kočárek:  Ano Vhodné...