První den

Krásy Adršpachu jsme se rozhodli prozkoumat, dokud jsou zavřené hranice. Na jídlo jsme si dojeli zpatky do Trutnova protože v okolí je jen fast food.  V infocentru jsme si naivně chtěli vyzvednout mapku pro kočárky, ale bohužel ji nemají. Paní v infocentru nebyla moc ochotná, ale naštěstí se muže ujala průvodkyně a vše mu vysvětlila. Na mapkách podél cest je trasa s kočárkem již vyznačená. Měli jsme docela dobře umístěné ubytování, jeli jsme se ubytovat, a potom vyrazili na výlet přímo z ubytování. Vyrazili jsme v podvečer do skal, ani ne kvůli penězům, ale trasa byla zcela bez lidí. Užili jsme si to maximálně při západu slunce. Bylo to opravdu úžasné.    

Kde bydlíme? 

 V chaticce Ubytování u Meierů, které je přímo u skal, je zde možnost spaní pod stanem, v chaticce i v apartmánu. Venku bylo v noci asi 1°C, takže jsme zvolili chatičku s topením.   

Druhý den

Nabalili jsme dítě a batůžek a vyrazili jsme směr Adršpach skály. Neměli jsme úplně plán, ale zeptali jsme se strážce, který nám prodal vstup do skal za 120 Kč/osoba. Strážce nám doporučil výlet na lodičce, ktera nás vysadila přímo na žluté trase do Teplických skal. Nápad to byl skvělý, došli jsme na lodičky, vyšlápli schody nahoru a dolů, svezli se na skalním jezírku a šup na trek. Amča samozřejmě usnula těsně před obědem, takže jsme dali celou cestu na jeden zátah.   Oběd jsme měli naštěstí vlastní, protože všude na nás čekalo jen smažené jídlo. Takže jsme poobědvali pita chleby se zeleninou a grilovaným masem. Přejeli jsme vlakem do Teplic nad Metují, které bylo město duchů, takže jsme se dalším vlakem vrátili zpátky do Adršpachu a prošli se kolem pískovcového jezírka. 

Den třetí

Kousek od nas se nacházela zřícenina hradu Adršpach. Byl to takovy menší výlet před odjezdem. Moc krásná procházka lesem s vyhlídkou. Škoda jen těch řvoucích turistů. Adršpach jsme nestihli projít celý, nechali jsme si kus na příště. Cesty jsou to náročné, spousty schodů nahoru a dolů, ale stojí to za to! S kočárkem se tedy nedá, naštěstí máme nosici mimino. Jen nás z té zátěže trochu bolely záda.