„Věřím totiž, že všechno se děje správně. Že my sami formujeme svoje životy tak, abychom dospěli k určitému poznání. A když jsme dostatečně bdělí a pozorní a dokážeme vidět svůj život s odstupem, pochopíme, že žijeme správně a že každá jednotlivá událost nás posouvá a podporuje. A ve mně narůstá pocit klidu. Pocit, že všechno špatný, co jsem prožila, jsem prožila právě proto, abych pochopila, že už nemusím. Že už nechci. Že už nemůžu odložit svoje trápení stejně jednoduše jako věci, které už nechci. Nepotřebuju.“ -Aňa Geislerová

Knížku P.S. jsem si půjčila, nečekala jsem od ní nic velkého. Jenže na 4. stránce jsem zatoužila ji mít doma. Ve své krásné velké knihovně. Ta knížka je skvělá, humorná, ale za to velmi pojednává o životě. O tom pravým, že vlastně je to všechno těžký, ale záleží na našem postoji. Že musíme milovat to všechno, a že pak dostaneme ještě víc. Že prostě není nic náhoda a my dostaneme to, co si zasloužíme. 

Knížka je pozitivní, čtivá, ženská. Asi jako Aňa, mělo mi to dojít dřív… Ach je to přesně knížka, kterou jsem chtěla napsat. No což, nenapsala, kdo četl Velké kouzlo pochopí, kdo nečetl – přečtěte si Velký kouzlo.

Tuhle knížku si okamžitě kupuji. Už teď mi změnila život a to jsem teprve na straně 18.

Je to přesně ta knížka, kterou lidstvo potřebuje. Jasně a srozumitelně to prostě pochopíte. Jsem na straně 43 a už vím, co budu dávat k vánocům. Mohla bych prosím dostat velkoobchodní slevu? 

„Nenechte se umrtvit, uspat a ustálit v ustalovači, který se jmenuje rutina, řád, konvence. Nekupujte si pokaždé stejné černé tričko, nedělejte to jen v posteli, změňte někdy pravidlo dvě skleničky a domů. Nechoďte spát, protože ráno jdete do práce!….Oslavujte život.“ – Aňa

Se vším samozřejmě nesouhlasím. Dnes jsem si koupila věci jako ještě někdy, takže to chce asi změnu. Ale to s tím ponocováním bych nepřeháněla, po víkendu mi není ještě moc dobře a to jsem šla spát docela i brzo ve skvělém stavu! Takže radši choďme spát včas, ať v práci nevypadáme jak mrtvola po týdenním flámu.