Na jedné straně lovkyně příběhů, malinko psychopatka a alkoholčička Rachel. Na druhé straně Megan, krásná blondýnka, která má jen trochu temnou minulost a možná i přítomnost. Co tyto dvě ženy spojuje, co mají společného? Knížka, která se dá přečíst jedním dechem. Nebudete chtít přestat.

Tuto knížku jsem si přála přečíst a najednou mi ji půjčuje kamarádka. Náhoda? Úžasný  zákon přitažlivosti 😀

V knize jsem nejdříve byla zmatená, až později jsem pochopila, že příběh vypráví, několik žen naráz. Naštěstí se mi vše okamžitě utřídilo a poté se čtení stalo nádherným zážitkem.

Příběh o ženě, která každý všední den, jezdí vlakem do práce. Akorát jezdí kolem domu, dvou lidí, které každé ráno vídá na terase. Jenže poté uvidí něco, co ji vlastně změní život. No nejen jí, ale i všem okolo.

Megan zmizí a Rachel se snaží „pomoci“. Co se stalo s Megan? Bude někdo věřit labilní alkoholičce? Co se mohlo stát v noci, kdy Megan zmizela a kterou si Rachel nepamatuje?

Příběh je mnohem obsáhlejší a propletenější. Knížka se velmi dobře čte. Doporučuji přečíst.

 

O autorce:

Paula Hawkins se narodila a vyrůstala v Zimbabwe, než se přestěhovala do Londýna. Pracovala jako novinářka pro The Times. Poté pracovala pro řadu nakladatelství na volné noze a napsal knihu finančního poradenství pro ženy, The Money Goddness. Román ji zabral 6 měsíců psaní, kdy byla v obtížné finanční situaci a musela půjčit od svého otce, aby bylo možné knihu dokončit. Nyní žije v jižním Londýně.

 

Originální název:

The Girl on the Train