Bude pršet nebo nebude pršet? 

Rozhodnuto nebylo do poslední chvíle, všichni trpělivě čekali na předpověď počasí. Bude pršet a jak moc?

Jeli jsme, i když pršet mělo celý víkend. Koupili jsme přístřešek, kdyby bylo nejhůř. Ono s tím šestnácti měsíčním batoletem je to v dešti dost opruz. Nechodí, všude vleze, obalí se mokrou hlínou, jehličím, pískem, a ani dobré oblečení nás nezachrání. 

Hamr na Jezeře 

V plánu byl Hamr na Jezeře, ktery jsme vzali oklikou přes Decathlon pro tarp. Přijeli jsme až odpoledne. Pršelo. Tarp nám dost pomohl. Schovali jsme se před deštěm, batole si dalo rohlík a čekali jsme, až nám před očima vyroste stan. Stalo se o pár desítek až stovek minut déle. Nevýhoda naše nového stanu spočívá v tom, že to musí stavět jeden a občas koučovat zásun tyček. Což děti docela baví. 

Procházka po okolí byla docela krátká, narazili jsme na plot a na pláž se nedostali. Další kroky tedy vedly do kiosku. 

Zřícenina Děvín a IQ park

Počasí bylo všelijaké, ale výlet jsme si nemohli nechat ujít. Vyrazili jsme na 6 km dlouhou cestu na zříceninu Děvín. Kočárek jsme raději nechali v autě a hodili Amču na záda. Prospala skoro celý výlet. S kočárkem jsme udělali dobře, sice bychom ho tam vytlačili, ale do toho kopce a lesní cestou, by to byla fuška

Zříceninu Děvín doporučujeme vidět, je tam i krásný výhled na jezero.

Oběd v Hamru nám bohužel nevyšel. Když jsme se chtěli najíst, křičel na nás hospodský bez roušky, že nesmíme vstoupit do hospody bez roušky. Venku bylo beznadějně plno a vedle byly stoly jen pro ubytované. Dva hosté zrovna z restaurace prchali a hádali se s hospodským o rouškách. On totiž jako obsluha mít roušku nemusí, prý. **** roušky! Takže Restaurace Apartmány fakt ne. 

Divadla bylo dost, takže jsme v kempu rozdělali balíček poslední záchrany a namazali si chleba se šunkou v konzervě. 

IQ park Liberec

Pršet mělo odpoledne a při zmínce o IQ parku bychom tam museli jet i za slunečného počasí. Po cestě jsme narazili na Motorest Lvová a docela dobře se najedli. 

IQ park měl obrovský úspěch. Pamatuji si jak jsem tam chodila já se školou a hrozně mě to nudilo. Nejmladší tam lítala a nevěděla co dřív. Zapomněla i na to, že je unavená. Odpadla až venku, jen aby ji něco neuteklo. 

Stráž pod Ralskem 

Zabalili jsme stan a vydali se do Stráže pod Ralskem, kam z Hamru vede i cyklostezka. My teda tentokrát kola neměli, ale určitě by to byl hezky výlet. Ve Stráži mají vyhlášenou zmrzlinárnu s až 60 druhy zmrzlin! (Prý v Mimoni je to ještě lepší)

Od oběda jsme toho moc nečekali, ale já jsem se docela dobře najedla. Jediná otevřená restaurace byla Restaurace Uran, kde mají pěknou terasu. 

Další zastávka byla ve Wake baru, kde jsme sledovali vodní vlek a několik odvážlivců na Wake boardech. Měli výbornou limču. 

Nakonec jsme ani jednou nezmokli!