Epsomská sůl

Obsahuje mnoho hořčíku, ulevuje od křečí, vždy si napustím teplou vanu a nechám uvolnit záda i nohy. Při bolestech zad se teplá koupel nedoporučuje, ale mně vždycky pomohla.

Těhotenská jóga

Trocha správného cvičení, protažení a relaxace pomůže zlepšít fyzickou i psychickou kondici.

Olejíček ze šípků, pšeničných klíčků a meruňek

Výběr kosmetiky v těhotenství je velmi důležitý. Všechny škodlivé látky, tudíž i parfémy se dostanou k miminku. Pokud sáhnete po přírodních olejích, neuděláte chybu. Olej ze šípků, pšeničnách klíčků a meruňek je neuvěřitelně hebký, nanáší se po koupeli či sprše a podporuje elasticitu pokožky, neobsahuje žádné škodlivé látky, které by ublížily miminku.

Náhradní manžel/kojící polštář

Ideální na spaní, pořídila jsem si obrovský polštář tzv. náhradního manžela a hážu přes něj nohu, je to velký pomocník i na kojení.

Zázvorové bonbóny

Zázvor velmi pomáhá proti nevolnosti. Na bonbonech jsem přežila celé těhotenství.

Sedací vak 

Je to neuvěřitelná úleva při bolesti zad, přizbůsobí se, jak potřebuji

Podpůrný pás/šátek

Na dlouhé stání a chození je super bederní podpůrný pás/šátek, přidržuje bříško a ulevuje zádům. Šátek je o trochu lepší, přidržuje celé bříško, existuje x úvazů, nenamáhají se bříšní svaly. Více se doporučuje i v období šestinedělí, kdy se bříško příjemně stáhne. Nevýhoda je v množství látky, která přidržuje bříško. Pokud je tedy teplo nebo potřebuji vyjít v přilehlém oblečení. Volím pás.

Tady je super video, jak navázat šátek – https://www.youtube.com/watch?v=ZF-kJT5Wkhw&index=4&list=PLjiIYlh-1ZsCrgilGRA2Wl0lgAsxoXVI