Malinko starší článek ještě z Irska:

Když už jsem v tom Irsku, zkusím se alespoň někam podívat. Neznalá Irska a se špatnou angličtinou se vydávám na výlet. Doprava v Irsku velmi zajímavá, prý mám jít radši dřív, že bus si jezdí tak jak chce. K mému překvapení jede na čas.

Malinko mě zachvátila panika. Co když to nezvládnu, nenajdu zastávku, někde se ztratím? Vše jsem si tak nějak zjistila a uklidnila se. Konečně si můžu jet odpočinout. Poznat taky něco jiného, než město ve kterém bydlím.

Naštěstí mám sympatického průvodce, který světe div se, má podobný náhled na život. Kupujeme jízdenky v automatu, poté se nám otevře brána na nástupiště. Zajímavý systém. Hned jsem o zkušenost bohatší :D. Na vlak už utíkáme, zrovna přijíždí a nestaví :D. Lidé na zastávce koukají a slyším „No to je Irsko“. Naštěstí vlak zastavuje, jen mimo zastávku.

Jedeme do Howth. K moři, hurááá. Už jak přijíždíme, je to nádherné. Počasí vyšlo ukázkově. Svítí sluníčko, je tu cítit mořský vzduch.

Dali jsme si delší okruh po červené, udělali pár zastávek na debatu i celkové rozjímaní. Koukli jsme se na zastrčené místo na pláž, kde jsem trochu oprášila kondičku. (moc schodů) 😀 Doporučuji si vzít sebou občerstvení a baterku. 😀 Ke konci jsem měla hlad. Poté se i setmělo a já nic neviděla 😀

Do přístavu jsme se vrátili od bláta, ale stálo to za to! Jo a mají tu výborné muffiny 😀

Zpátky vlakem do Dublinu, trochu jsme si prošli město a huráá zpátky domů. Nikde jsem se neztratila a dorazila v pořádku. Mám radost. Obavy nebyly na místě 🙂